DEČIĆ - KOM 2 - 2
 03/03/2007  autor:

Subota, 03. Mart 2007.
Duel u Tuzima, između Dečića i Koma, završen je neriješeno 2:2.

Vodeći timovi crnogorskog fudbalskog šampionata, Budućnost i Zeta poraženi su u utakmicama 18. kola Prve lige.

Budućnost je u Budvi izgubila od Mogrena 1:0.

Petrovac je savladao Zetu 1:0.

Mladost je u Podgorici savladala pljevaljski Rudar 1:0, dok je istim rezultatom Sutjeska u Nikšiću trijumfovala u duelu sa Jedinstvom iz Bijelog Polja.

Berane je na svom stadionu pobijedilo Grbalj iz Radanovića 2:0.
MEČ U TUZIMA IZMEĐU DEČIĆA I KOMA ZAVRŠEN BEZ POBJEDNIKA
DEČIĆ – KOM 2:2 (1:1)

Revija golova i promašaja

Dobar fudbal, četiri gola, preokreti, puno šansi i katastrofalna izdanja oba golmana obilježili su proljećnu premijeru u Tuzima. Na kraju Dečić i Kom podijelili su bodove, što je i najpravedniji ishod izuzetno kavlitetne fudbalske predstave.
Nakon početnog ispitivanja snaga prvo veće uzbuđenje dogodilo se u 20. minutu. Vezista Zlatičana Vlahović sjajno je izveo slobodan udarac sa 30. metara, ali je Miranović bio na visini zadatka i skrenuo loptu u korner. Golman Dečića je, međutim, slabo intervenisao u 33. minutu, kada je nakon šuta Tomića sa ivice šesnaesterca "otpadak" u mrežu sproveo Vuković. Domaćin je izjednačio šest minuta kasnije preko Ajkovića, nakon šuta Albina Camaja.
Drugo poluvrijeme donijelo je još veća uzbuđenja. U 49. minutu "rezervista" Tuzana Pelević je uzdrmao prečku, nakon centaršuta Radovića, da bi u 63. minutu Albino Camaj preokrenuo rezultat, iskoristivši nesmotrenost golmana Koma, Radanovića. Mogao je Camaj u 67. minutu da poveća vođstvo i riješi pitanje pobjednika, ali je sa deset metara šutirao iznad prečke. Kazna je stigla samo tri minuta kasnije. Poslije odlično izvedenog kornera Vlahovića sa desne strane, Vuković je bio na pravom mjestu i po drugi put, ovog puta glavom matirao Miranovića, koji je izletio u prazno.
Do kraja oba tima imala su još po dvije dobre šanse za postizanje gola. Kod Dečića su neprecizni bili Radović i Albino Camaj, a kod Koma dva zicera promašio je Relja Vučinić.