HOME | INFO | KONTAKT
  U TUZIMA ĆE SE I NAREDNE SEZONE IGRATI PRVOLIGAŠKI FUDBAL
 10/06/2007  autor:

Kajošević riješio dileme
Tuzi - Stadion Dečića. Gledalaca: 1.500. Sudija: Aleksandar Marković (Cetinje). Strijelac: Kajošević u 88. minutu. Žuti kartoni: Drešević, Hadžiburić, V. Camaj, Ljumović, Đoković, Ajković (Dečić), Kajić, Radulović, Camić, D. Kajević, Šukurica (Ibar). Crveni karton: J. Kajević (Ibar).

Dečić: Drešević 7, Popović 6,5, Hadžiburić 7, V. Camaj 6,5, Gutić 6, Pelević 5,5 (Kajošević 7), E. Lekić 7, Radović 6,5, Ljumović 6,5 (Đ. Camaj), Đoković 6,5, Ajković 6 (Padović).

Ibar: Dacić 7, Pandurica 5,5 (Šukurica), Kajić 5,5, Radulović 6, J. Kajević 6 (J. Škrijelj), Fejzić 6, B. Škrijelj 6, D. Kajević 5,5, Vejselović 5 (Reč).

Na stadionu Dečića i naredne sezone igraće se prvoligaški fudbal - četa Mladena Vukićevića, nakon dvije baraž utakmice za ulazak u Prvu ligu ukupnim rezultatom 3:2 bila je bolja od Ibra i zasluženo ostala u društvu najboljih.
Junak revanša bio je mladi Damir Kajošević koji je u 88. minutu postigao jedini gol na utakmici.
Tokom utakmice bilo je nervoze na tribinama, zbog straha da eventualnim golom Rožajci ne pošalju Dečić u niži rang, ali je sve na kraju završenom slavljem navijača na terenu i pjesmom "ovo je Bombonjera". Igrači Dečića po završetku utakmice ostali su bez opreme, a vjerni navijači tima iz Tuzi na rukama su sa stadiona iznijeli Minju Ljumovića, Kajoševića, Vedada Dreševića...
- Bila je ovo teška utakmica, jer je Ibar dobra ekipa. U dvije utakmice ipak smo pokazali više i zasluženo ostajemo u društvu najboljih. Tuzi zaslužuju da imaju prvoligaša - kazao je trener Dečića Mladen Vukićević.
Prvi su priprijetili gosti - u 4. minutu nakon nesmotrene intervencije Gutića, Bido Škrijelj je lobovao istrčalog Dreševića, ali je lopta pogodila prečku. U 22. minutu Dečić je imao priliku da povede nakon što je Pandurica igrao rukom u šesnaestercu. Ljumović je, međutim, šutirao visoko preko gola Dacića.
Sve šanse u drugom poluvremenu viđene su pred golom gostiju. Dva puta su iz daljine pokušali Ljumović i Valjento Camaj, dok je Kajošević u 79. minutu izašao sam ispred golmana Dacića, ali je šutirao direktno u njega.
Kajošević je, međutim, u finišu ispravio grešku i na asistenciju Edina Lekića sa ivice peterca riješio dvoboj.
- Zadovoljan sam igrom moje ekipe koja je pokazala da zaslužuje da se takmiči u višem rangu. Ipak, ni ovo nije smak svijeta i obećavam da ćemo se naredne sezone od prve utakmice boriti za direktan plasman u Prvu ligu. Bili smo hendikepirani što smo prvu utakmicu kao domaćini igrali u Beranama, a ne u Rožajama. Tvrdim da bismo na našem terenu savladali Dečić - kazao je trener Ibra Ruždija Ćatović.

© šeher - tuzi 2006 | Hosted by: AmaxHost.com | design & programing by: amaxstudio