HOME | INFO | KONTAKT
  KOM – DEČIĆ 0:1 (0:0)
 23/02/2008  autor:

Podgorica – Stadion na Zlatici, gledalaca: 500, temp: 17 C.Sudija: Radovanović (Podgorica)0:1 – Tuzović 75’Fudbaleri Dečića uspješno su započeli drugu polusezonu prvoligaškog šampionata. Tim iz Tuzi danas je slavio minimalnu pobjedu protiv Koma. Ipak, meč na Zlatici biće brzo zaboravljen, pošto su prvotimci oba rivala prikazali malo dobrog fudbala. Tačnije, na stadionu Koma viđeno je tek par prilika...
23 Feb 2008. 14:05 | Izvor: CdM |

Susretima 18. kola, danas je počeo proljećni dio fudbalskog šampionata Crne Gore. Petrovac je pred svojim navijačima uspio osvojiti bod protiv Zete (1:1), dok je Budućnost slavila minimalnu pobjedu protiv posljednjeplasirane Mladosti. Mogren je bio bolji od Bokelja (2:0), a fudbalerima Rudara ni podrška od strane 4.000 navijača nije bila dovoljna da savladaju Grbalj (0:0)...MLADOST – BUDUĆNOST 0:1 (0:0)Podgorica – Stadion na Cvijetnom brijegu, gledalaca: 800, temp: 17 C.Sudija: Bošković (Bijelo Polje)0:1 – Bećiraj 69’Fudbaleri Budućnosti slavili su pobjedu u gradskom derbiju na Cvijetnom brijegu. Igrači Branka Babića trijumfovali su minimalnim rezultatom, a junak pobjede ’plavih’ je strijelac jedinog gola – Fatos Bećiraj.Fudbaleri Budućnosti već od samog početka zagospodarili su terenom, a prva veća šansa viđena je u 16. minutu. Šćepanović je odlično uposlio Bogdana Milića, koji je zatresao mrežu Milete Radulovića, ali je pomoćni arbitar Pajović poništio pogodak zbog ofsajda. Do kraja prvog poluvremena, viceprvak je stvorio još nekoliko šansi, a domaći su se grčevito branili. U 37. minutu, Šćepanović je odlično šutirao sa dvadesetak metara, a lopta je otišla iznad prečke. Pet minuta potom, Šćepanović je dobro izveo ’slobodnjak’, a Bećiraj je sa pet metara poslao loptu pored gola. U narednom napadu, Raičević je šutirao sa ivice šesnaesterca, a lopta je prohujala pored stative...Fudbaleri Budućnosti poveli su u 69. minutu. Prvo je Petar Vukčević izveo slobodan udarac, a lopta se odbila od živog zida Mladosti. Raičević je dodao loptu do Sekulića, koji je proslijedio do Fatosa Bećiraja, a debitant u redovima ’plavih’ sa osam se metara -sjajnim volej udarcem – upisao u listu strijelaca.Domaći tim u 85. minutu ostao je sa deset igrača u polju, pošto je Vujisić – zbog starta nad Haimeom - dobio drugi žuti karton. Budućnost je u posljednjem minutu mogla povećati vođstvo, no Radulović je odbranio dobar šut Radislava Sekulića.PETROVAC – ZETA 1:1 (0:0)Petrovac – Stadion pod Malim brdom, gledalaca: 1.000, temp: 15 C.Sudija: Kaluđerović (Cetinje)1:0 – Burzanović 58’1:1 – Lukaš 70’Publika na petrovačkom stadionu danas je imala prilike uživati u borbenoj igri i susretu sa pregršt uzbuđenja i šansi. Petrovac i Zeta današnjim su izdanjem mogli zadovoljiti oko 1.000 navijača pod Malim brdom, a remi je možda i najpravedniji ishod odlične partije na otvaranju proljećne polusezone u Petrovcu.Na stadionu pod Malim brdom, već od prvog minuta gledana je ofanzivna i borbena igra. Nakon nekoliko polušansi pred oba gola, u šestom minutu Goran Burzanović našao se u odličnoj situaciji, no prvotimac domaćih slabo je šutirao, te nije bilo veće opasnosti po mrežu Ivanovića... Burzanović je u 21. minutu sjajno prošao dva defanzivca Zete, no njegov šut sa desetak metara bio je – izblokran. Nešto kasnije, Zvicer je umalo iskoristio grešku gostujućih igrača, no brži od njega bio je golman Ivanović, koji je istrčao na dvadesetak metara od svog gola i otklonio opasnost. Treba istaći da je i prvak imao nekoliko šansi, od kojih treba izdvojiti onu iz posljednjeg minuta prvog dijela. Tom prilikom, Bojan Ivanović odlično je iskoristio slabu reakciju Petrovčana, a lopta je pogodila prečku...U desetom minutu nastavka, gosti su imali stopostotnu šansu. Knežević je dodao do ’rezerviste’ Čolakovića, koji je šutirao sa sedam metara, ali je golman Mijanović sjajno intervenisao... Par momenata kasnije – domaći su poveli.Zvicer je odlično uposlio Gorana Burzanovića, koji je sa desetak metara poslao loptu ispod golmana Ivanovića, za veliku radost brojnih navijača pod Malim brdom.Međutim, radost Petrovčana trajala je tek 12 minuta. Naime, u 70. minutu, Đalac je šutirao sa ivice šesnaesterca, a nakon odbijene lopte, najbolje se snašao Lukaš, koji je sa par metara poslao loptu u mrežu. Zanimljivo je istaći da je brazilski internacionalac u igru ušao tek minut uoči pogotka. Do kraja je viđeno još nekoliko prilika, a najveću je propustio igrač domaćih Dragićević, koji je tokom sudijske nadoknade šutirao tik pored gola...RUDAR – GRBALJ 0:0 (0:0)Pljevlja – Stadion pod Golubinjom, gledalaca: 4.000, temp: 13 C.Sudija: Dabanović (Podgorica)Rudar je u sjajnom ambijentu, pred oko 4.000 navijača igrao neriješeno sa ekipom Grblja. Tim iz Radanovića pružio je žestok otpor favorizovanom domaćinu i sasvim zasluženo odnio bod iz najsjevernijeg prvoligaškog grada.Prvo veliko uzbuđenje na stadionu pod Golubinjom viđeno je u desetom minutu. Nakon odlične akcije domaćih, Aleksandar Nedović sjajno je lobovao Srđana Kljajevića, no na putu ka mreži našla se prečka. Bilo je to gotovo sve što su domaći igrači prikazali u prvom dijelu.Sa druge strane, prvoligaš iz Radanovića nakon 20 minuta oslobodio se pritiska, a u 36. minutu Ajković nije iskoristio najbolju priliku na susretu. Naime, prvotimac Grblja našao se sam pred golmanom Radanovićem, uputio dobar šut sa sedam metara, a čuvar mreže Pljevljaka bravuroznom je intervencijom spasio svoju mrežu.U drugom poluvremenu gledana je znatno slabija igra, uz svega par prilika na obje strane. Na samom kraju, navijači Rudara svoje su igrače ispratili zvižducima, što možda najbolje svjedoči o igri prvoligaša sa sjevera.BOKELJ – MOGREN 0:2 (0:1)Kotor – Gradski stadion, gledalaca: 400, temp: 16 C.Sudija: Mićović (Podgorica)0:1 – Gluščević 32’0:2 – Vujović 70’Primorski derbi u Kotoru pripao je ekipi Mogrena, koja je slavila rezultatom 2:0. Igrači Bokelja bili su nešto konkretniji u uvodnom dijelu. Nakon nekoliko poluprilika, uslijedio je dopadljiv šut Borovića, koji je u 16. minutu šutirao tik pored gola Mogrena. Bila je to najveća šansa za domaće, a zatim je uslijedila ofanziva Budvana... Prvo je u 25. minutu Damjanović odlično uposlio Gluščevića, čiji je šut odlično zaustavio golman Todorović.Tek tri minuta kasnije, Čakar je dobro šutirao, a lopta je pogodila stativu... Gosti su poveli u 32. minutu. Igor Gluščević još jednom je pokušao glavom, a golman domaćeg tima u toj situaciji bio je nemoćan... Inače, Gluščeviću je sa desne strane sjajno centrirao Ratko Zec...Tek što je počeo drugi dio igre, igrači Dejana Vukićevića imali su sjajnu priliku. Vujović je dobro dodao loptu do usamljenog Pejovića, koji je ipak bio neprecizan. Zatim je uslijedio ’odgovor’ Kotorana, koji su stvorili tri dobre prilike... Najveću nije iskoristio Usanović, koji se u 57. minutu odvažio na šut sa 25 metara, ali je pogodio – prečku.
U 70. minutu razriješene su sve dileme vezane za pobjednika. Budvani su poveli sa 2:0, nakon što je Nikola Vujović sjajno šutirao sa distance od 20 metara...LOVĆEN – SUTJESKA 4:1 (1:1)Cetinje – Stadon Obilića poljana, gledalaca: 1.000, temp: 15 C.Sudija: Gerina (Podgorica)1:0 – Perutović 11’1:1 – Adrović 24’2:1 – Perutović 69’3:1 – Jablan 74’4:1 – Đurović 90’Fudbaleri Lovćena bili su ubjedljivi na otvaranju druge sezone. U prijestonici je poražen mladi tim Sutjeske, rezultatom 4:1...Cetinjani su poveli u 11. minutu. Strijelac prvog pogotka u proljećnoj polusezoni bio je Blažo Perutović, koji je sa male distance lako pogodio mrežu nikšićkog prvoligaša. Golu je prethodio odlično izveden ’slobodnjak’ Lopičića sa 16 metara. Ipak, Nikšićani su kroz 13 minuta došli do poravnanja, i to iz prve akcije na današnjoj utakmici. Durutović je uposlio Adrovića, koji je iz ’srca’ šesnaesterca postigao gol.Nastavak je donio znatno bolju igru ’crvenih’, koji su terensku nadmoćnost krunisali u 69. minutu. Naime, Nikolić je dobro centrirao, a na pravom se mjestu opet našao Blažo Perutović, a do kraja susreta u strijelce su se upisali Jablan i Đurović...KOM – DEČIĆ 0:1 (0:0)Podgorica – Stadion na Zlatici, gledalaca: 500, temp: 17 C.Sudija: Radovanović (Podgorica)0:1 – Tuzović 75’Fudbaleri Dečića uspješno su započeli drugu polusezonu prvoligaškog šampionata. Tim iz Tuzi danas je slavio minimalnu pobjedu protiv Koma. Ipak, meč na Zlatici biće brzo zaboravljen, pošto su prvotimci oba rivala prikazali malo dobrog fudbala. Tačnije, na stadionu Koma viđeno je tek par prilika...Igrači obje ekipe u prvom dijelu su prikazali igru koja gotovo da ne zaslužuje prelaznu ocjenu. Prvotimci Koma, doduše, u par su navrata primorali Dreševića da interveniše, a na drugoj strani nije se dešavalo bilo što vrijedno pomena. Tačnije, golman Lubarda samo u jednoj situaciji morao je da interveniše – i to nakon slabašnog šuta protivničkih fudbalera.Ni u nastavku nije viđena dinamičnija igra... Jedini gol postignut je u 75. minutu, a dragocjene bodove Tuzanima donio je ’rezervista’ Tuzović. Do kraja, domaći su stvorili tri dobre šanse, no rezultat se nije mijenjao...Rezultati:Mladost - Budućnost 0:1Bećiraj 69'Petrovac - Zeta 1:1Burzanović 58' - Lukaš 70'Rudar - Grbalj 0:0Bokelj - Mogren 0:2Gluščević 32', Vujović 70'Lovćen - Sutjeska 4:1Perutović 11', 69', Jablan 74', Đurović 90' - Adrović 23'Kom - Dečić 0:1Tuzović 75'
Tabela:Zeta 37Budućnost 34Mogren 33Rudar 30Grbalj 27Lovćen 26Dečić 25Petrovac 24Kom 22Sutjeska 15Bokelj 12Mladost 5

© šeher - tuzi 2006 | Hosted by: AmaxHost.com | design & programing by: amaxstudio