HOME | INFO | KONTAKT
  Dečić - Grbalj 0:2
 23/11/2008  autor:

Tuzi - Stadion Dečića. Gledalaca: 400. Sudija: Jovan Kaluđerović (Cetinje). Strijelci: Dragan Bošković u 56. i Milić u 67. minutu. Žuti kartoni: Hasim Đoković, Edin Lekić (Dečić).
Dečić: Drešević 6, Padović 5,5, Kuč 5,5 H. Đoković 5,5, Krkanović 5,5, Radović 5,5, E. Lekić 5,5, A. Đoković 5,5 (Džanović), Lukovac 5,5, E. Đoković5,5, Tuzović 5,5 (Živković).
Grbalj: Kljajević 6,5, Mazić 6,5, Martinović 6,5, Bojić 6,5, Grujić 6,5, Radusinović 6,5, Francišković 6,5, Radulović 6,5 (Radović), D. Bošković 7, Milić 6,5 (Kasalica), I. Bošković 6,5 (Nedeljković).

Grbalj je u Tuzima opravdao ulogu favorita i laganim trijumfom (2:0) uoči današnjeg derbija na Lugovima izjednačio se sa liderom Mogrenom na tabeli, gdje zbog slabije gol razlike zauzima drugo mjesto.
Tim iz Radanovića otpor Dečića slomio je u nastavku, golovima Dragana Boškovića i Milića.
U prvom poluvremenu domaćin nije iskoristio priliku da uz pomoć jakog vjetra načne mrežu gostiju, a jedinu pravu priliku u prvih 45 minuta imao je Edin Đoković čiji je šut sa 20 metara lako zaustavio golman Kljajević.
U nastavku Dečić je prvi zaprijetio u uvodnim minutima, ali je nakon solo prodora Tuzović sa ivice peterca slabo šutirao. Od tog momenta gledana je dominacija Grblja (niz vjetar), koju je u 56. minutu krunisao najraspoloženiji fudbaler za igru Dragan Bošković. Napadač Grblja je bio najbrži na odbijenu loptu golmana Dreševiča poslije šuta Ivana Boškovića. Prethodno je domaćin signalizirao ofsajd, ali je sudija Kaluđerović priznao gol.
- Nijesam vidio da li je ofsajd, ali je protivnik kod mnogih situacija burno negodovao na odluke sudija. Igrali smo sigurno, ne previše atraktivno, ali sam zadovoljan jer nijesmo dozvolili protivniku da ozbiljnije ugrozi naš gol. Važna pobjeda u trci za prvo mjesto i sada nam preostaje da do kraja prvog dijela šampionata osvojimo maksimalni broj bodova i čekamo kiks Mogrena kako bismo ga pretekli na tabeli - kazao je trener Grblja Nebojša Vignjević.
Dečić je nakon primljenog gola imao priliku da se odmah vrati u meč, ali je ponovo Tuzović sa nekoliko metara bio neprecizan. Kazna za promašaj stigla je u 67. minutu kada je Miliću na asistenciju Mazića ostalo samo da ugura loptu u mrežu. Do kraja susreta Grbalj je mogao da nanese ubjedljiviji poraz Dečiću, ali Milić i rezervista Nedeljković nijesu iskoristili stopostotne prilike.
- Burno smo negodovali kod prvog gola, ali najbolje je sačekati da se pregleda TV snimak. Grbalj je jedna od najkvalitetnijih ekipa u ligi, čekali su svoje prilike da postignu gol i u tome uspjeli. Nama preostaje da u naredna dva kola osvojimo što više bodova i pokušamo da pobjegnemo sa posljednje pozicije - rekao je pomoćni trener Dečića Fuad Krkanović.
vijesti

© šeher - tuzi 2006 | Hosted by: AmaxHost.com | design & programing by: amaxstudio